Tábor Kožlany 2014 - HAYTO

Letos jsme vyrazili až na dálný východ do země vycházejícího slunce do Japonska. Na příběhu chlapce, bojovníka a nakonec císařova oblíbence, jsme zase prožili 13 velmi náročných etap. Museli jsme postoupit několik náročných bitev, dlouhý pochod, samozřejmě vaření, ošetření zraněných kamarádů, dokonce i přespání pod širákem. K úkolům patřilo i vyluštění japonských znaků a další náročné úkoly na "bednu".
Termín konání: 20.7 – 2. 8. 2014
Počet účastníků: 52 dětí, 10 vedoucích
Vedoucí a funkce: Pavel Slabyhoud, Zdeněk Vaněčka, Jaroslav Sauer st. a ml., Vítek Slabyhoud, Patrik Jäschke, Vojtěch Moravec, Jiřina Slabyhoudová, Pavla Slabyhoudová, Lucka Slabyhoudová a Franta Zahálka.
Všichni účastníci Kožlan 2014
Družiny: RONINI Jan Krajník
SAMURAJOVÉ Milena Ptáčková
PSOŽROUTI Dominika Baláčková
Etapovku vyhráli: SAMURAJOVÉ před Roniny a Psožrouty
Družiny vyhráli: RONINI před Samuraji a Psožrouty
Jednotlivci: Míša Hurníková a Honza Krajník
Sympaťáci: Milča Ptáčková a Honza Krajník
Končili: Milča Ptáčková, Domča Baláčková, Štěpka Pajdičová a Honza Krajník
Všechny fotografie v plném rozlišení si můžete prohlédnout a stáhnout zde

1. etapa

Úkol: První etapa Hayto dokonale prověřuje zda dokážeme táhnout za "jeden provaz". Všichni členové družiny se drží lana, plní úkoly na vyznačených stanovištích a zarověň se snaží obkreslit znaky, které mají druhé dvě družiny připevněné na zádech.

2. etapa - Ježek

Úkol: Přenášet svázané válce ve třech různých tvarech.

3. etapa - Slepý, hluchý...

Úkol: Každý z družiny měl svou funkci, velmi důležitou pro získaní indícií. Ať už dělal slepou loutku či horolezce a jeho vodiče. Hluchý a slepý byl kůň, kterého jeho jezdec navigoval podle insturkcí dalšího člena družiny, které mu sděloval do sluchátek.

4. etapa - Celodeňák

Úkol: Cíl byl jasný - SLABCE - cca 22 km. A tak se šlo do Machovic mlýna, kde už byl oběd. Ve druhé polovině cesty nás čekaly 4 zapeklité úkoly a několika násobné brodění Javornice. Zatím co pro zbytek tábora přijel do cíle autobus úkol pro 5 vybraných z každé družiny zněl: v oblasti Kubova mlýna přespat pod širákem a získat o této stavbě co nejvíce informací. Do tábora se směli vyrazit po čtvrté hodině ráno a to po svých.
<

5. etapa - Bojovka v zámeckém parku

Úkol: Strhávání krepáků uvázaných kolem pasu ve vyznačeném kruhu.

6. etapa - Suschi

Úkol: Výroba tradičního pokrmu dle získaného návodu

7. etapa

Úkol: Etapa byla spojená se slavnostním táborákem. Příprava slavnostních pokrmů k táboráku, nácvik tance a bojového umění. Nesměl chybět dobový převlek pro družináře.

8. etapa - Vodní

Úkol: Přetáhnout vor, který hlídalo šest nejstarších členů družiny, na svou stranu.

9. etapa - Sumo

Úkol: Každý člen družiny, oblečen do speciálního obleku z molitanu, se snažil vytlačit z kruhu své 2 zhruba stejně silné soupeře.

10. etapa - Noční

Úkol: Každá družina dostala mapu s 13 zakreslenými body. Na tato místa museli členové družiny sami potmě vyrazit, až zde si rozsvítili baterku, obkresli daný obrázek a opět bez světla se vrátili zpět.

11. etapa - Bojovka na louce

Úkol: Přetáhnout válec pomocí lan a při tom po sobě střílet hadrovými koulemi.
Proběhla i kola proti vedoucím :)

12. etapa - Léčení

Úkol: Zachránit zraněné na 6 místech. Ošetřovali jsme popáleninu, otřes mozku, řeznou ránu, zlomený kotník, vykloubené rameno a zachraňovali tonoucího z Vožeháku.

13. etapa - Vzácný poklad

Úkol: Podle získaných indicií najít poklad jako první.

Do historie vstoupilo

 • Vožehák je už napuštěn, hezky upraven a tak veškeré koupání a vodní i podvodní hry se už uskutečňují na našem milém Vožeháku.
 • Málem shořela kuchyň, to když se Jiřka snažila při velkém dešti roztopit kamna. Kouř se valil ze všech škvír kuchyně jenom ne z komína a to tak dlouho, dokud to Náča nezachránil.
 • Díky prudkém lijáku jsme museli rozebrat úplně celou hráz a přesto bylo v Kentáči spousta vody.
 • Honza Ptáček s Radkem si vyjeli na kole doprovodit návštěvu, ale protože bylo po slejváku, přijeli špinaví jako bahňáci.
 • Franta Zahy s klukama dokázali připravit a rozdělat poradní oheň, i když bylo ohniště pod vodou.
 • Náča na závěr neměl básničku, ale písničku - že by nová tradice?
 • Na závěrečný táborák se přišli podívat i "Kožlaňáci" v počtu deseti a moc se jim celý večer včetně sejmutí vlajky líbil.

Pár momentek...

Zajímavosti

 • Celá etapovka se nesla ve znamení Japonce Hayta.
 • Letos nebyl žádný úraz a jenom jedna angína.
 • Stojí za zmínku úžasné výrobky SUSCHI zpracované v přírodě všemi třemi družinami.
 • Překvápkem byl celodeňák už ve čtvrtek, o kterém nikdo předem nevěděl s bojovkou ve Slapcích a s přespáním pod širákem 15 ti nejstarších borců.
 • Na stezku odvahy se letos vydal každý sám. Start byl na Pahorku a každý šel jinam!!
 • Opět jsme byli v noci na velké louce koukat se na hvězdy.
 • Pan Laurenc opět posílá 4 kg včelího medu, při snídaních to zase bylo mlsání.
 • Skvělý program u „slavnostního táboráku“ předvedly nejen všechny družiny.
 • V letošním OB udělal Náča chybu v zakreslení jedné kontroly,ale šikovný José to nakonec zachránil.
 • A letos tady s námi byla již po druhé i Saša, která bydlí v USA v Brooklynu!

Zajímavosti - DOSPĚLÁCI

  Po čtvrtečním postavení tábora a páteční dodělávce v odpoledních hodinách přijíždějí "dospěláci". Program pro ně letos připravili Medžik s Pavlem Krutem a nic si nezadal co do nápadů a zajímavostí s minulými roky. Zajímavá noční akce a druhý den Ugandův memoriál s tradičním začátkem pití sterea. Odpolední hvězdicový závod byl zakončen v hospodě na hřišti. Zde po vyhodnocení bylo tradiční vítání nováčků dalším stereem. Zábava se již tradičně rozhořela, že bylo velmi obtížné veselící se účastníky z hospody vyhnat. Ti otrlejší se ještě stačili občerstvit cestou do tábora v bufetu na Vožeháku. Ani druhý večer a hlavně noc nebyla pro některé borce jednoduchá, leč vše jednou končí a ta po ranní koupeli a dopoledním sportování se v odpoledních hodinách začalo 66 účastníků rozjíždět k domovu.