Tábor Kožlany 2011 - QUANAHA

Celý program spojovala celotáborová etapová hra „QUANAHA“, při které jsme objevili spolu s Krištofem Kolumbem Americký kontinent a v dobrém i zlém poznali místní indiány. Jedním z členů posádku Santa Marie je i zchudlý český šlechtic Martin z Velhartic, který se dostal do Španělska jako panoš s památnou výpravou „Z Čech až na konec světa“ pana Lva z Rožmitálu a ve Španělsku zůstal ve službě na královském dvoře. Ten svými schopnostmi vyřešil řadu svízelných situací. Jako bonus byl součásti etapovky celodenní výlet na raftech po Berounce.
Termín konání: 24. 7. – 6. 8. 2011
Počet účastníků: 46 dětí, 10 vedoucích
Vedoucí a funkce: Pavel Slabyhoud, Zdeněk Vaněčka, Jaroslav Sauer st., Jaroslav Sauer ml., Vítek Slabyhoud, Patrik Jäschke, Jiřina Slabyhoudová, Pavla Slabyhoudová, Lucka Slabyhoudová a Franta Zahálka.
Tak tady jsme kompletní....
Družiny: WHYSKEYOVÉ Vojta Forman
HATATYTLOVÉ Milena Ptáčková
PINŤAOVÉ Matěj Fridrich
Etapovku vyhráli: Hatatytlové před Pintíkama a Whyskyema
Družiny vyhráli: Hatatytlové před Whyskyema a Pintíkama
Jednotlivci: Štěpánka Dvořáčková a Honza Krajník
Sympaťáci: Kateřina Palánová a Daniel Jäschke
Končili: Terezka Kantuláková, Tomáš Šebesta a Pavel Píša

Etapy

Do historie vstoupilo

 • Při špatném počasí se některá děcka baví skládáním básniček – dobré ne?
 • Máme zcela nové stany a teče do nich!! Oprava ale přišla záhy a tak je to OK.
 • Pan Laurenc nám přivezl 4 kg včelího medu, při snídaních to bylo mlsání, ale po třech dnech se na nás vrhly místní včely přímo v rojích a tak se musel med uklidit.
 • Každá družina postavila loď (Santa Marii), která i dokonce plula po Kentáči. Nakonec ale skončily v táborovém ohni.
 • O pět se objevili „experti“ tentokráte 3, kteří měli jaksi problém s pobytem.
 • Družiny z dovezených prostěradel a sešily plachty na Teepee a podle návodu také teepeečka postavily.
 • „Zhroucení“ mladší Kačky při jedné z etap a její odvoz do nemocnice v Plzni, kde jí ale vůbec nic nenašli.
 • Ráno při balení prší, v poledne se to vybralo, bourá se, když už se má odcházet do Kožlan na autobus tak se začínají bourat stany a nakonec jsme zabalili všechno suché.

Pár momentek...

Zajímavosti

 • José vymyslel na celodenním výletě splutí Berounky na raftech – super!!
 • Celou etapovkou se neslo získávání táborových peněz „Tabbors“.
 • Při noční vodní bojovce jsme byli všichni na zápěstí označkováni svítícími trubičkami, abychom byli vidět. A viděli nás nejen vedoucí ale tak přihlížející davy diváků.
 • Při jiné bojovce dostala malá Štěpánka tenisákem do oka, ale nakonec to dobře dopadlo.
 • Zcela nové vybavení – nafouknuté válce – nám nabídlo docela pěkné hry na vodě i na louce.

Zajímavosti - DOSPĚLÁCI

  Vždy ve čtvrtek před táborem vyráží dvacetičlenná parta silných mužů a žen na stavění tábora a jeho staveb. Stejně tak tomu bylo i letos. I když počasí bylo jaksi „nevyrovnané“, podařilo se nám základní stavby postavit do večera (stejně jako vloni). Naštěstí loňská přívalová vlna si nezopakovala svoje představení a tak v pátek mohlo zbývajících 36 dospěláků – cvičitelů a příznivců, dorazit. Na druhý den hned po rozcvičce a studené povinné koupeli zahajujeme 1. ročník „Ugandova memoriálu“, kterým jsme uctili památku našeho skvělého kamaráda a mimo jiné také táborového hospodáře Jardy Luňáka. Odpoledne nás čeká orientace v terénu s plněním zajímavých úkolů a také „Kulturně poznávací činnost“ vrcholící v kulturním zařízení „Ve mlýně“. Cestou zpět do tábora ještě stíháme si zahrát s kožlanskými kamarády volejbal a pomoci jim s „úklidem“ na volejbalových kurtech. Večer zase oheň, který pro některé vrcholí až ranním nástupem. Dopoledne ještě sporty (KUBB, Mölkky a softball).